Coiled Tubing Servisi

Coiled Tubing, son yıllarda petrol doğalgaz endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.Sondaj sonrasında,kuyu dibi operasyonlarında zamandan ve personelden tasarruf sağlayarak,akış durumundaki kuyularda dahil ihtiyaç duyulan kuyu dibi uygulamalarını gerçekleştirmesi,Coiled Tubing’in yaygınlaşmasındaki en temel etkenlerdir.

Bu kapsamda, son yıllarda üklemizdeki faaliyetleri artan Jeotermal Enerji üretiminin ve sondaj sonrası faaliyetlerinin, doguracagı ihtiyaçları göz nünce bulunduran Oceanmec Energy International Kuyu Hizmetleri, Coiled Tubing servisinide bünyesine katarak müsterilerinin hizmetine sunmustur.

N2 Servisi

Sondaj sonrası kuyu dibi uygulamalarında,N2(azot) gazı;uygulama kolaylağı,sıvı kullanımını önemli önemli ölçüde azaltması ve inert bir gaz olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Yaygın olarak Coiled Tubing operasyonlarında kullanılmakla birlikte Coiled Tubing ünitesinden bağımsız olarak da kullanılmaktadır.

180 KSCFH Likit N2 (Azot) Pompa Ünitesi;

Asitleme Servisi

Asitleme operasyonları Jeotermal Enerji üretiminde, sondaj sonrası kuyu uygulamalarında önemli bir yer tutmaktadır. Asitleme operasyonları hali hazırda çimentolama üniteleri kullanılarak yapılmaktadır. Büyük çimento üniteleri ,kuyuların bulunduğu pek çok sahanın dar olmasından dolayı ve temelde asitleme içi üretilmemiş olmalarından dolayı, asitleme operasyonları için uygun değiildirler.

Oceanmec Energy International Kuyu Hizmetlerinin Coiled Tubing operasyonlarında ve harici olarak da kullanılabilmesi amacıyla, bünyesine kattığı asitleme pompası küçük ve kompakt tasarımıyla dar sahalarda dahi güvenle asitleme operasyonları yapmayı mümkün kılmaktadır

Asitleme Pompasının bazı özellikleri ;

Çimentolama Servisi

Sondaj sektöründe gerçekleştirilen her türlü operasyonlarının titislikle hesaplanması ve hesaplamalara dahil edilen parametrelerin ve değişkenlrinde olabildiğince kontrol altında tutulması gerekir.Söz konusu eğer çimentolama ise kontrol edilemesi gereken parametreler artış gösterir,bu nedenler çimentolama bir kuyudaki en önemli ve kritik uygulamaların başında gelir.Oceanmec Energy International Well Service bünyesinde bulundurdugu son teknoloji ürünü ekipmanların ve alanında uzman personeli ile çimontolama operasyonlarını en az risk ve en yüksekkalite ilkesi ile gerçeklestirmektedir.

İletişim

Aklınıza takılan sorular mı var? Hemen arayın.